facebook

Wakacje z dziećmi :

Rodzinne Święta Bożego Narodzenia w Agroturystyce

Gorąco zachęcamy Was do spędzenia Świąt Bożego Narodzenia w jednej ze sprawdzonych, poleconych przez rodziny z dziećmi agroturystyk należących do bazy Miejsc Przyjaznych Dzieciom - DziecioChatki.pl

Poniżej znajdziecie opisy Świąt w dwóch z nich: Agropensjonacie u Grzegorza w Tyliczu oraz Agroturystyce Glapki w Barzowicach. Niżej podajemy także linki do stron www tych gospodarstw.

Gospodarze każdego z tych miejsc przygotowują Święta specjalnie z myślą o rodzinach z dziećmi, z pysznymi tradycyjnymi potrawami i specjalnymi atrakcjami dla najmłodszych. A co najważniejsze - cechuje je ciepła, rodzinna atmosfera. Otoczeni serdecznością gospodarzy, poczujecie się tam, jak w domu :) 

 

Przedświąteczne dni to najczęściej pośpiech, swieta_bozego_narodzenia_agroturystyka_dla_rodzin_z_dzieckiem001 (1).jpgżeby zdążyć z porządkami, zakupami i świątecznymi wypiekami. Często brakuje czasu albo sił na prawdziwe świętowanie i zabawy, odpoczynek z dziećmi.

A może spróbować czegoś innego?


Zamiast stać w kolejce po kolejne produkty potrzebne do przygotowania świątecznych potraw i wypieków, może lepiej byłoby spakować rodzinę, zaprosić siostrę i dziadków i wybrać się na Boże Narodzenie do agroturystyki?


Czas bez pracy i przygotowań można by poświęcić na zabawę z dziećmi, na spacery, może naukę jazdy na nartach i przede wszystkim  - na świętowanie.

Jeśli dobrze wybierzesz miejsce na swój świąteczny pobyt, to całą resztę przygotują za ciebie na miejscu. Gospodarze w agroturystyce zrobią zakupy, wypatroszą karpia, przygotują wszystkie potrawy i upieką ciasta.

Poniżej przygotowałam kilka uwag i wskazówek, dzięki którym możesz zweryfikować, czy miejsce przyszłego wypoczynku spełni Twoje oczekiwania.

swieta_bozego_narodzenia_agroturystyka_dla_rodzin_z_dzieckiem001 (10).jpgPo pierwsze zdecyduj, czy zależy ci na miejscu w pensjonacie gdzie będzie przebywać dużo osób i będziesz mógł zachować tam anonimowość, czy raczej w agroturystyce, małym domu z kilkoma pokojami, który szybko poznasz. To sprawi, że będziesz czuł się jak u siebie, bez obawy o dzieci, że się zgubią wśród wielu gości.

 

Sprawdź, czy oferta świąteczna skierowana jest do wszystkich, czy tylko do rodzin z dziećmi. swieta_bozego_narodzenia_agroturystyka_dla_rodzin_z_dzieckiem001 (6).jpgJeśli tylko dla rodzin, to z dużym prawdopodobieństwem możesz przypuszczać, że Twoim sąsiadem też będzie rodzina z dzieckiem. To sprawi, że Twój maluch będzie miał dodatkowe towarzystwo do zabawy i nikt nie będzie się dziwił, że dziecko marudzi w jadalni albo głośno się śmieje, kiedy jest szczęśliwe. Każdy rodzic wie, że dziecko nie zawsze zachowuje się tak jak byśmy tego chcieli i że to wcale nie świadczy o złym wychowaniu, lecz o tym, że dziecko tez może mieć lepszy albo gorszy dzień.

Oferty wypoczynku Świątecznego dla rodzin są różne. Jedne  zawierają same dni święta, ale wtedy wypoczynek jest krótki. Inne obejmują kilka dni - wtedy oferta może być bogatsza w atrakcje.

swieta_bozego_narodzenia_agroturystyka_dla_rodzin_z_dzieckiem001 (4).jpgJeśli oferta skierowana jest do rodzin z dziećmi to najczęściej zawiera możliwość choćby w jakiejś części włączenia się w przygotowania do świąt. A zatem sprawdź, czy wybrana przez Ciebie agroturystyka coś takiego oferuje.

 

 

 

Czy w czasie zajęć 

swieta_bozego_narodzenia_agroturystyka_dla_rodzin_z_dzieckiem001 (5).jpgmogą się spotkać całe rodziny, czy będziecie mogli razem z dzieckiem przygotować ozdoby choinkowe, może upiec ciasteczka. Dopełnieniem mogłoby być wspólne ubieranie żywej choinki. swieta_bozego_narodzenia_agroturystyka_dla_rodzin_z_dzieckiem001 (9).jpg

 

 

 

 

swieta_bozego_narodzenia_agroturystyka_dla_rodzin_z_dzieckiem001 (18).JPGOkres Świąt Bożego Narodzenia to nie tylko czas odpoczynku z rodziną, ale również pięknie ubrany stół, zapach świeżo ściętej jodły i grzybów. Żeby tak było, zapytaj czy w wybranej agroturystyce możesz liczyć na żywą choinkę, czy posiłki będą zawierały wiejskie produkty, może swojskie jajka w ciastach, ser biały w serniku.

Wyjazd na Święta z dziećmi to również swieta_bozego_narodzenia_agroturystyka_dla_rodzin_z_dzieckiem001 (23).jpgokazja do poznania nowych smaków, tradycji i obyczajów z danego regionu. Regionalne potrawy, może inny niż w Twoim domu sposób obchodzenia Wigilijnej Wieczerzy - to wartości dodane takiego wyjazdu. Dobra lekcja dla Ciebie, ale szczególnie dla dzieci.
 

 

swieta_bozego_narodzenia_agroturystyka_dla_rodzin_z_dzieckiem001 (22).jpgDlatego dobrze jest zapytać o przebieg Wieczerzy Wigilijnej. To z reguły główna atrakcja pobytu Świątecznego. Czy będzie opłatek? Czy będzie uroczysty wspólny stół, udekorowany pachnącą jodłą? Jakie będzie menu? Czy np. zamiast tradycyjnego karpia z ośćmi można dla dzieci zamówić inna delikatniejszą rybę?

Może do dzieci przyjdzie swieta_bozego_narodzenia_agroturystyka_dla_rodzin_z_dzieckiem001 (28).jpgŚwięty Mikołaj? Zapytaj, jakie panują zwyczaje. Czy będzie można podłożyć jakieś prezenty? Czy tylko dla dzieci, czy można też zostawić coś dla rodziny?

 

 

 

swieta_bozego_narodzenia_agroturystyka_dla_rodzin_z_dzieckiem001 (17).jpgI na koniec - czy będzie wspólne kolędowanie? Jeśli grasz na jakimś instrumencie, zabierz go ze sobą i sam włącz się w tworzenie uroczystej atmosfery.

Pamiętaj też o stroju. Zapytaj, żeby nie być zaskoczonym, czy w Święta obowiązuje jakiś inny niż narciarski strój - z mojego doświadczenia tak - Goście chcą podkreślić wagę tych dni i ubierają się dość uroczyście, choć na miarę sportowego wyjazdu :).

W czasie rezerwacji możesz swieta_bozego_narodzenia_agroturystyka_dla_rodzin_z_dzieckiem001 (21).jpgteż zapytać, czy właściciele będą spożywać wieczerzę wigilijną ze swoja rodziną wspólnie z gośćmi. Jeśli tak, to jest dodatkowa szansa, że podane potrawy będą wysokiej jakości, przygotowane tak, jak by były robione dla domowników, w oparciu o domowe przetwory i swojskie produkty.

W czasie poszukiwań odpowiedniej agroturystyki dla rodziny z dziećmi sprawdź też możliwości okolicy. Jeśli będziesz w górach, to zapytaj o górki do zjazdów na sankach, czy w pobliżu  jest jakiś stok dla początkujących. A jeśli jeździsz dobrze, to i  dla zaawansowanych. Może  istnieje możliwość nauki jazdy na nartach w szkółce, czy jest wypożyczalnia (jeśli nie masz swojego sprzętu), może kwaterodawca ma jakieś rabaty narciarskie i na wybrane atrakcje.

swieta_bozego_narodzenia_agroturystyka_dla_rodzin_z_dzieckiem001 (13).jpgZapytaj kwaterodawcę o całkowity koszt pobytu. Czasem koszty podzielone są na nocleg z posiłkami, a z dodatkową kwotą za wieczerzę wigilijną. Informacja o dopłacie nie zawsze jest podawana od razu. Z reguły jednak cena za pobyt zawiera od razu koszt tego szczególnego posiłku.

Jeśli już wybierzesz kilka miejsc, porównaj dokładnie oferty. Nie sugeruj się samą ceną

Czasem cena jest wyższa, ale standard swieta_bozego_narodzenia_agroturystyka_dla_rodzin_z_dzieckiem001 (14).jpgpokoju albo całej kwatery jest wyższy, w pokojach są ręczniki, lodówka do przechowania deserków. Internet też się przyda, jeśli zabraknie pomysłów na zabawę. W telewizji jakiś kanał dziecięcy, co w przypadku pobytu z dzieckiem ma duże znaczenie. Salka lub kącik do zabawy dla maluchów, zabawki, gry, książeczki. Wyższy koszt może też wynikać z tego, że oferta w cenie zawiera wiele dodatkowych atrakcji, co spowoduje, że nie trzeba będzie za nie dopłacać na miejscu i co najważniejsze Twój wypoczynek z dzieckiem będzie ciekawszy i łatwiejszy. Dodatkowe rabaty narciarskie mogą też sporo obniżyć koszt całkowity za pobyt, z czego teraz możesz nie zdawać sobie sprawy.

swieta_bozego_narodzenia_agroturystyka_dla_rodzin_z_dzieckiem001 (24).jpgZdarza się, że standard agroturystyki jest podobny, a jednak różni się ofertą posiłków. W przypadku wyjazdu z dzieckiem, dobrze jeśli śniadanie podawane jest w postaci szwedzkiego stołu - dziecko będzie miało większy wybór i nawet największy niejadek znajdzie coś dla siebie. Zapytaj jednak, jakiego rodzaju wędliny są podawane, czy choćby jakąś część stanowią własne wyroby: pieczony pasztet, może schab czy karczek - jednym słowem zapytaj o produkty, swieta_bozego_narodzenia_agroturystyka_dla_rodzin_z_dzieckiem001 (27).jpgktórych sam używasz najczęściej albo o te, których chciałabyś używać, ale ze względu na mieszkanie w mieście nie masz do nich dostępu: czy jest wiejski biały ser, swojskie jajka, pełnowartościowe mleko z płatkami…

Jeśli wybierasz się na wyjazd z dziećmi, jakość jedzenia jest nie mniej ważna jak standard i czystość pokoi.

 

A w czasie pobytu Świątecznego kiedy je się więcej i obficiej, jedzenie ma jeszcze większe znaczenie. swieta_bozego_narodzenia_agroturystyka_dla_rodzin_z_dzieckiem001 (25).jpgDlatego nie oszczędzaj, jeśli dowiesz się, że w wybranej agroturystyce jest drożej, ale jedzenie będzie ekologiczne - to zawsze więcej kosztuje.

 

W zasadzie w dużej mierze od jakości jedzenia świątecznego, to czy ciasta pieczone są na miejscu według tradycyjnych receptur, czy kupowane w sklepie, czy potrawy są przyrządzane z półproduktów czy w całości przez gospodarzy, swieta_bozego_narodzenia_agroturystyka_dla_rodzin_z_dzieckiem001 (26).jpgzależy jak będziesz się czuł w czasie tego pobytu, na ile te święta będą podobne do tych, które sam przygotowujesz w domu albo jakie pamiętasz ze wspomnień z domu rodzinnego…

W tym miejscu może też warto sięgnąć do opinii w internecie? Choć to może być złudne i krzywdzące dla gospodarzy jednak im więcej dobrych opinii (te zawsze trudniej się pojawiają w sieci, zwykle niezadowolony klient wylewa żale łatwiej, czasem to jeden i ten sam w wielu miejscach, czasem zazdrosna konkurencja podszywa się pod tego niezadowolonego..) tym lepiej dla Ciebie...


Zapytaj również, czy po przyjeździe gospodarze będą mieli czas dla Ciebie, żeby zapoznać Cię z okolicą przez pokazanie mapek i folderów, czy pomogą wybrać odpowiedni dla Ciebie i dziecka stok, czy zorganizują instruktora nauki jazdy na nartach, wskażą wypożyczalnie itp. To nieoceniona pomoc, jeśli jest się w nowym miejscu z dzieckiem. Dzięki temu możesz zaoszczędzić wiele czasu na szukanie i testowanie czegoś, co ktoś może już sprawdził dla Ciebie. Czy jest jakiś dobry lekarz pediatra w pobliżu i czy gospodarze mają do niego kontakt - tak na wszelki wypadek.

swieta_bozego_narodzenia_agroturystyka_dla_rodzin_z_dzieckiem001 (3).jpgDodatkowym atutem agroturystyki będzie to, że właściciele mają dzieci. A skoro tak, można się spodziewać, że wiedzą, czego rodzice z dziećmi oczekują i czego można się spodziewać po gościach z dziećmi. Wiedzą jakie atrakcje dla rodzin z dziećmi oferuje okolica i łatwiej im jest polecić tylko to co sprawdzone…

I ostatnia wskazówka - nigdy nie dokonuj rezerwacji tylko mailowo. Postaraj się znaleźć czas na telefon, na to żeby usłyszeć głos kwaterodawcy i móc na bieżąco zadać dodatkowe pytania. Sprawdzisz w ten sposób, czy gospodarzom zależy żeby udzielić wyczerpujących odpowiedzi, czy raczej zbyć i dokonać jak najszybciej rezerwacji. Tak może być również na miejscu.

W czasie poszukiwań swieta_bozego_narodzenia_agroturystyka_dla_rodzin_z_dzieckiem001 (16).jpgdobrze obejrzyj zdjęcia z galerii danej agroturystyki. Im więcej zdjęć pokoi i domu z różnych pór roku, w obecności gości tym większa gwarancja, że to co zastaniesz nie będzie odbiegało od rzeczywistości - zdjęcia z Gośćmi trudno się retuszuje…

 

 

swieta_bozego_narodzenia_agroturystyka_dla_rodzin_z_dzieckiem001 (8).jpgNa koniec  życzę wszystkim udanych poszukiwań, a potem już tylko  błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia, dużo rodzinnego ciepła i żeby pobyt w agroturystyce się udał. A nawet jeśli nie będzie taki, jak byśmy sobie tego życzyli, to żeby to nie przeszkodziło przeżyć ten szczególny czas blisko rodziny i w dobrej rodzinnej atmosferze…

 

Autorką tekstu jest Justyna Królikowska,prowadząca Agropensjonat U Grzegorza Dla Rodzin Dziećmi. Boże Narodzenie w tym miejscu, to prawdziwie rodzinne Święta, ze wspaniałą domową atmosferą, tradycyjnymi potrawami, pachnącą choinką, Mikołajem i wieloma ciekawymi zajęciami dla dzieci. Agroturystyka u Grzegorza jest położona w Tyliczu koło Krynicy Zdrój, w Beskidzie Sądeckim. Święta z dziećmi w górach... :-)

Strona WWW: Agropensjonat U Grzegorza w Tyliczu

 

A może Święta Bożego Narodzenia z Fabryką Zabawek Świętego Mikołaja i zwierzątkami? Zachęcamy do przeczytania, co na te Święta przygotowały Glapki - agroturystyka dla rodzin z dziećmi nad morzem smiley

Boże Narodzenie 2016 w Agroturystyce Glapki

Czekamy na te Święta wiele miesięcy. Mają być wyjątkowe, Boze Narodzenie ze Swietym Mikolajemrodzinne, bajkowe. Zastanawiając się, jak to zrobić, trafiliśmy na elfich pomocników i już wiemy, że Święta w Glapkach na pewno będą magiczne.  
 
W osnowie bajki o Fabryce Zabawek Świętego Mikołaja spotkamy się 23 grudnia, żeby piec ciasteczka, szykować świąteczne ozdoby i zbierać punkty za dobre uczynki.
 
Swiateczne warsztaty dla dzieci w Agroturystyce Glapki
Jeśli naszym podopiecznym uda się uzbierać dość punktów, zasłużą na piękne prezenty pod choinkę ;) ale też sprawią, że Elfy zrobią prezent dla innych dzieci. Przecież Gwiazdka to czas dzielenia i pomagania
 
 
 
 
 
 
24 Grudnia zaczniemy dzień od obchodu gospodarskich zwierząt. Dlaczego koziołek Glapek nie lubi sałaty Swieta w agroturystyce ze zwierzatkamii który z króliczków szybciej biega na smyczy - to tajemnice, które odkryjemy. Zimą zwierzęta potrzebują naszej specjalnej troski, dokarmiamy je, wyprowadzamy na spacer i zapewniamy smakołyki. Wieczorem w Wigilię powiedzą nam, czy są zadowolone z naszej opieki, kiedy pójdziemy podzielić się z nimi opłatkiem.  
 
Swiateczna choinka w Glapkach
 
W południe sami przekąsimy co nieco i ubierzemy pachnącą lasem dużą choinkę
 
Nasz salon wypełni się zapachami tradycyjnej wieczerzy. Jednak gospodyni nie zapomni też o gustach najmłodszych (fileciki, łagodna zupka, kluseczki), a Rodzice i Dziadkowie będą się mogli rozkoszować 12 potrawami wigilijnej kolacji, ciastami i napojami. Wprawieni w Świąteczny nastrój, przyjmiemy Świętego Mikołaja. Może któreś z dzieci zaśpiewa kolędę w podzięce za prezent, któreś powie wierszyk i tak oto od prezentów przejdziemy do wspólnego kolędowania.
 
 
 
Salon, w którym jemy posiłki 
Radosc z prezentui pokój zabaw są obok siebie, rozpakujemy świąteczne zabawki i będziemy się bawić, bawić i bawić. Przecież po to je dostaliśmy :) 
 
Zabawa czeka nas też po świątecznym śniadaniu. Elfy zapraszają  do lasu na świąteczną grę terenową. Czeka tam dużo śmiechu dla Dzieci i Rodziców. Głodni i wybiegani, wrócimy na świąteczny obiad, żeby odpoczywać w zaciszu domu i przygotować niezwykłe przedstawienie o Fabryce zabawek Świętego Mikołaja. Jest przy tym zawsze mnóstwo frajdy. 
 
26 grudnia rano idziemy do naszych podopiecznych :) Świnki chcą jeść, chrumkają tak głośno, a kotki domagają się głaskania. Po śniadaniu i zagrodowych obowiązkach, czas na wycieczkę. Może nad morze... Boze Narodzenie nad morzemPlaża jest piękna o tej porze roku, a zaraz obok świetny plac zabaw. Może zobaczyć zwodzony most  w Darłowie albo  przesmyk w Kopaniu, gdzie jezioro łączy się z morzem lub zdobyć Barzowicką  górę i odkryć tajemnice wsi. Wszędzie tu jest ciekawie, a spragnieni dalszych przygód, możecie skorzystać z 2 magicznych kopert z trasami wycieczek specjalnie dla Najmłodszych
 
Jednak nie chodźcie zbyt daleko, bo już o 17.00 czeka nas  plenerowa zabawa Świąteczna, gry, konkursy i ognisko Swieta Bozego Narodzenia w agroturystyce ogniskoz wieloma przysmakami. Dla dorosłych mięsiwa, bigosik i kiełbaski, a dla Maluchów pieczone własnoręcznie podpłomyki na patyku, nadziewane jak hot-dog :)  Po ognisku zaszyjecie się w swoich pokojach lub zasiądziecie w salonie, ale dla spragnionych tradycyjnego świętowani nie zabraknie jeszcze przekąsek i ciasta
 
Nasz ogród zaprasza dzieci do zabawy o każdej porze roku, słońce, śnieg czy kochane, polskie błotko. Zawsze mamy coś ciekawego do roboty. Wchodzimy na drzewa, huśtamy się na huśtawkach, bawimy się w piratów na pirackim statku, pokonujemy zimowe przeszkody, rzucamy do celu albo gotujemy pyszne potrawy z trawy i błotka w drewnianym domku dla dzieci. A jeśli będzie śnieg, otworzą się przed nami nieograniczone możliwości :) Serdecznie zapraszamy smiley

 

Więcej o Glapkach - agroturystyce nad morzem przygotowanej specjalnie dla rodzin z dziećmi przeczytacie na stronie Agroturystyka Glapki.

Strona WWW: Agroturystyka Glapki Barzowice
 
 
Boże Narodzenie w gospodarstwie agroturystycznym - z dziećmi blisko natury
 

Boze Narodzenie w agroturystyceKażdy z nas, bez względu na wiek, wciąż pamięta smaki, zapachy i nastrój towarzyszący świętom Bożego Narodzenia w czasach dzieciństwa. Myśląc o dzieciach, warto się naprawdę przyłożyć do organizacji niezapomnianych Świąt, bo to zostaje w ich pamięci na stałe jak solidny kapitał. 

 

Wiadomo jednak, Rodzinne Święta Bozego Narodzenia w agroturystyce nad jezioremże zaganiani, zapracowani - nie zawsze mamy na to czas. Dlatego dobrym pomysłem jest wyjazd na Święta w takie miejsce, w którym gospodarze zadbają nie tylko o tradycyjne potrawy, ale i o świąteczne zajęcia i o prawdziwą ciepłą atmosferę. To nie może być bezosobowy hotel.  Choćby nie wiem ile miał gwiazdek, nie zapewni Wam i Waszym dzieciom tego co najważniejsze. Takie są tradycyjne Święta w dobrej agroturystyce.

 

Wspolne ubieranie choinki z dziecmi przed WigiliaWigilijne potrawy i odświętne stoły,  pieczenie z dziećmi pierniczków, strojenie drzewka, prawdziwy Mikołaj oraz wspólne kolędowanie - to elementy, bez których żadne Święta nie mogą się obyć - tak jest od lat w naszych rodzinnych domach.

 

 

 

 

Ale jest coś, co wyróżnia Swieta Bozego Narodzenia a agroturystyce wsrod dzikiej przyrody Święta w agroturystyce spośród innych organizowanych przez pensjonaty. To kontakt z zimową dziką przyrodą, jak też z licznymi domowymi zwierzakami: psami, kotami, końmi czy kózkami. Także Wasze zwierzęta (koty, psy) często mogą do gospodarstwa agroturystycznego przyjechać na Święta, i to w dodatku bezpłatnie.

 

 

Boze Narodzenie choinka w agroturystyceNiekiedy, gdy kalendarz układa się korzystnie, dzięki przypadających po Bożym Narodzeniu wolnych dniach, nie trzeba zaraz po Świętach gnać z powrotem do domu i pracy. W dni poprzedzające Wigilię w agroturystyce rozpoczną się przygotowania do Świąt: dekorowanie wnętrz świerkowymi gałązkami, stawianie choinek, pieczenie z dziećmi pierniczków... A wieczorami czas na rozmowy, gry planszowe i wspólne oglądanie filmów...

 

W Wigilię przyjdzie prawdziwyKuwasy Boze Narodzenie 001 (7).jpg Mikołaj! A po Wieczerzy, która jest w agroturystyce naprawdę tradycyjna, wszyscy wybiorą się do zwierzątek, aby podzielić się z nimi opłatkiem, sprawdzając czy to prawda, że w Wigilię zwierzęta mówią ludzkim głosem :-)

 

Świeta Bozego Narodzenia wspolne koledowanie

 

 

 

W pierwszy dzień Świąt można wybrać się na mszę do pobliskiego kościoła. Ważne jednak, by wszyscy wrócili na świąteczny obiad, na który przygotowano różne pyszności. W drugi dzień Świąt spacery, zabawy, saneczkowanie, często kulig i ognisko z muzyką. 

 

Gospodarze nie zamierzają Boze Narodzenie w Parku Narodowymjednak wypełniać Wam czasu co do minuty. Świąteczny okres to przecież także czas odpoczynku, a nawet leniuchowania. W wolnym czasie możecie udać się na wyprawę przyrodniczą, w trakcie której spotkacie sarenki, lub na jazdę konną z instruktorem.

  

 

Rodzinne Swieta Bozego Narodzenia w gospodarstwie agroturystycznym przy kominkuAlbo usadzić się wygodnie przy kominku z kubeczkiem grzanego wina i wpatrywać się w ogień…  Kot położy się Wam na kolanach i mruczeniem ukołysze do snu...

 

 

A poniżej znajdziecie inne dobre, polecone przez innych Rodziców miejsca - gospodarstwa agroturystyczne i pensjonaty, gdzie możecie spędzić piękne Boże Narodzenie.

Promowane miejsca przyjazne dzieciom:

ALBATROS SPA & SKI JAROSŁAWIEC - HOTEL PRZYJAZNY RODZINIE
Jarosławiec - zachodniopomorskie
Wybrzeże Bałtyku
DOMKI KARMAZYNOWY RAJ
Dąbki - zachodniopomorskie
Wybrzeże Bałtyku
VILLA ŹRÓDŁO - Laureat akcji HOTEL PRZYJAZNY RODZINIE
Tylicz k. Krynicy Zdrój - małopolskie
Beskid Sądecki

Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom:

STATKI NA NIEBIE
Rowy - pomorskie
Wybrzeże Bałtyku
OSADA HARENDA
Zakopane - małopolskie
Tatry i Podhale
MOKABA
Okoninki - pomorskie
Bory Tucholskie
BAZA GRAPA POKOJE GOŚCINNE
Lipnica Wielka - małopolskie
Polska Orawa (Podtatrze)
WIERCHOWA CHATA
Kościelisko k. Zakopanego - małopolskie
Tatry i Podhale
APARTAMENTY BINGO
Ustka - pomorskie
Wybrzeże Bałtyku


Powrót na górę strony