facebook

Wakacje z dziećmi - miejsca przyjazne dzieciom

Kategoriena terenach zielonychWIOSKA POD KOGUTEM - Agroturystyka z pomysłem
WIOSKA POD KOGUTEM - Agroturystyka z pomysłem
Miejscowość: Krępa k. Zalesia Górnego
Województwo: mazowieckie
Region: Mazowsze
Rodzaj obiektu: Gospodarstwo agroturystyczne przyjazne dzieciom

Rodzaj obiektu: gospodarstwo agroturystyczne przyjazne dzieciom

Zakwaterowanie: pokoje z łazienkami, domki

Miejscowość: wieś Krępa k. Zalesia Górnego pod Warszawą (woj. mazowieckie)

Najbliższe duże miasto: Warszawa (ok. 25 km do centrum)

Obiekt dostępny: cały rok

Położenie: ciche, spokojne miejsce

Odległość do lasu: 5 m

DLA DZIECI: łóżeczko z pościelą odpłatnie, wanienka, przewijak, podnóżek, wysokie krzesełko do karmienia, podgrzewacz do butelek, plastikowe naczynia, wózki spacerowe, miejsce na wózki, piłki, książeczki, gry planszowe, plac zabaw (huśtawki, zjeżdżalnia, domek, ogromna piaskownica, zabawki do piasku), trampolina, letnie baseny ogrodowe, indiańskie namioty "tipi", rowerki, „błotowisko”, górka saneczkowo-wspinaczkowa, sanki, Mini-ZOO, karmienie zwierząt, jazda na koniach i kucykach, hipoterapia, możliwość opieki nad dzieckiem, organizacja zajęć dla dzieci, specjalne menu dla dzieci

ATRAKCJE DLA CAŁEJ RODZINY: duży zielony teren, łąka, las, staw z możliwością wędkowania, jazda konna, boisko do piłki nożnej, boisko i kule do gry w bulle, boisko i sprzęt do gry w krykieta, rowery odpłatnie, biblioteczka, skansen maszyn rolniczych, przejazdy bryczką, altana, grill, miejsce na ognisko, na zamówienie grup zorganizowanych zorbing, park linowy i inne atrakcje

ISTOTNE INFORMACJE: możliwość wyżywienia, udogodnienia dla niepełnosprawnych, zwierzęta akceptowane odpłatnie, palenie papierosów tylko w wyznaczonych miejscach; parking, internet bezprzewodowy, restauracja, bar, świetlica, sala konferencyjna, dostęp do żelazka, pralki, sprzętu audio, DVD; pokoje z łazienkami; w pokojach hotelowych TV, czajnik bezprzewodowy; w łazience ręczniki, suszarka do włosów

Wy nie wiecie, a ja wiem, jak radośnie spędzić dzień.
W środku Parku Chojnowskiego, niewiele od miasta oddalonego,
jest wioseczka taka mała, dla wszystkich dzieci doskonała.
Cała masa zwierzaków, dużo terenu i wywrotka piachu.
Pióra, futra, słoma, jaja i zabawa doskonała.
Dla maluchów i starszaków, jest ukryty tu Skarb Skrzatów.
Jeśli nie chcesz ziewać z nudy do nas przyjedź na tydzień długi.

WIOSKA POD KOGUTEM

W Gospodarstwie Agroturystycznym "Pod Kogutem" mają Państwo możliwość spędzenia wolnego czasu na łonie natury, na terenie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego.

Do Państwa dyspozycji oddajemy obiekt, w którym oprócz bazy noclegowej i pełnej oferty gastronomicznej, mogą Państwo i Wasze Dzieci skorzystać z bardzo wielu atrakcji, które dla Was przygotowaliśmy.

Część noclegowa agroturystyki to wygodnie wyposażone pokoje z możliwością dostawki. W każdym z pokoi łazienka, TV, pościel, ręczniki, suszarka do włosów, czajnik, (lodówka w apartamentach). Dla gości hotelowych bezpłatny dostęp do Internetu WiFi.

Do dyspozycji gości ponadto: sala konferencyjna, restauracja, parking strzeżony, boisko sportowe, świetlica, dostęp do komputera i internetu, sprzęt audio-video oraz DVD, gry planszowe, stały grill, zabezpieczone miejsce na ognisko, miejsce biwakowe, baseny dziecięce, staw z możliwością wędkowania, dużo zdrowego leśnego powietrza.

Jeśli macie Państwo małe dziecko, również znajdzie się coś dla niego. Obiekt jest całkowicie bezpieczny, z dala od wielkomiejskiego zgiełku, a dodatkowo Wasza pociecha może skorzystać z placu zabaw jaki posiadamy, jak również poobcować ze zwierzętami gospodarskimi.

Mini ZOO

Na terenie Gospodarstwa posiadamy Mini ZOO, w którym Wy i Wasze pociechy możecie obcować ze zwierzętami gospodarskimi. W zagrodzie oprócz kur, kaczek i gęsi mogą Państwo zobaczyć także kuca, osiołka, lamę, owce, kozy, świnki i króliki. A wokół zagród krzątają się wszędobylskie pieski i koty. Zapraszamy maluchy na karmienie zwierzątek i inne zajęcia z naszymi ulubieńcami.
 
Co jadają króliki?
Czego szuka kura w ziemi?
Dlaczego koza zjada miotłę?
Po co osiołkowi tyle siana w żłobie?
Przyjedź do nas na zajęcia a odpowiemy Tobie.

Skansen maszyn i wytwarzanie masła

Atrakcję stanowi skansen maszyn rolniczych, który może się okazać świetną lekcją poglądową. W ramach poznawania dawnego sposobu gospodarowania, proponujemy naukę robienia masła tradycyjnym sposobem lub skubanie pierza na poduszki.
 
Plac zabaw

Najmłodsze dzieci zapraszamy do naszej ogromnej piaskownicy, na huśtawki, zjeżdżalnię oraz do gier i zabawek  przestrzennych  wykonanych na terenie naszego gospodarstwa.
 
Łąka zabaw

W mieście trawy coraz mniej, tu kosteczka, tam betonik, tu parkanik, a tam sklep. A Tobie marzy się sprawdzić, co w trawie piszczy i poszukać czterolistnej koniczyny. Zapraszamy na naszą  zieloną łąkę zabaw. Tutaj mrówka, a tam żuk, uważaj i nie stawiaj byle gdzie swych nóg!

Zielone boisko

Starsze dzieci mogą skorzystać z zielonego boiska do gry w piłkę , a może wraz z rodzicami rozegrają mecz. W słoneczną niedzielę zawsze znajdzie się obok inna rodzina chętna do wspólnej zabawy.

Boisko do gry w bulle

Nie trzeba być francuskim emerytem, aby sprawdzić się w tej konkurencji. Wystarczy trochę chęci bo kule do bulle mamy na miejscu. To jedyny moment, gdy można bezkarnie celować  w świnkę. Reszta naszych zwierząt pod ochroną!
 
Boisko do gry w krykieta

Gra polega na jak najszybszym przetoczeniu kuli przez bramkę za pomocą drewnianego młotka. Chcesz spróbować. Zapraszamy - sprzęt mamy.
 
Letnie baseny dla dzieci

Przez okres lata do dyspozycji dzieci - na terenie placu zabaw rozstawiamy baseny do kąpieli.
Zawsze weselej pochlapać się w towarzystwie innych dzieci.
 
Górka saneczkowo - wspinaczkowa dla dzieci

W zimie jazda z górki na pazurki, sanki, tacki, worki, na czym się da, a zabawa przednia ta. W lecie szczyt do zdobycia, stromą stroną  jak kozica. Na dole płaskowyż oślą zwany łąką  dla tych co się boją czy dla osiołka, który tam bryka gdy świeci słonko? Na wszystkie dzieci czeka górka saneczkowa przystosowana do ich potrzeb. Zimą też można u nas ciekawie spędzić czas.

Animacje dla dzieci

Prowadzimy również animacje dla dzieci. Podczas urodzinek, wycieczek lub na specjalne okazje.
Dzieci mają okazję na integrację przy wspólnych grach i zabawach - związanych ze zwierzętami, np. łapanie świnki, szukanie żabek, łowienie ryb czy szukanie kolorowych jajek.

 Klub Małego Ogrodnika

Twoje dziecko ma zacięcie ogrodnicze, lubi roślinki, grzebanie w ziemi, a każda znaleziona dżdżownica to ciekawy przypadek. Zapraszamy do klubu Małego Ogrodnika.

Klub Poszukiwaczy Przygód

Szukanie Skarbu Leśnych Skrzatów: gra terenowa poprzez pajęczyny w kurniku, leśne runo, zagadki i zadania tylko najodważniejsi dotrą do słodkiego Skarbu Skrzatów.
 
Malowanie buziek

Dla imprez dziecięcych dodatkową atrakcją jest malowanie buziek produktami przeznaczonymi dla dzieci.

Zajęcia integracyjne dla rodzin i dzieci

Wspólna zabawa, praca i posiłek, wzloty i upadki, sukcesy i porażki. Razem z rodzicami poszukacie skarbu leśnych plemion. Urządzimy wam wiejski pokaz mody (futra, skóra i pióra) lub kaczy festiwal śpiewu. Obiecujemy doskonałą zabawę.

Błotowisko

Dzieci mogą być czyste albo szczęśliwe. Zabawa tylko dla odważnych. Czyli sporty ekstremalne w wersji mini. Czynne tylko w sezonie letnim (do dyspozycji również sanitariaty, aby rodzice poznali, czy to ich dziecko)
 
Ogrodzony las ze starodrzewiem

Możesz spotkać u nas Pana Dzięcioła: odwiedzić go przy pracy, gdy stuka lub w domu, gdy do dziupli się chowa. Panią Mrówkę w jej królestwie, lub Wiewiórkę,  gdy orzechy zbiera.
Stary las skrywa swe tajemnice, małych mieszkańców zdradzić nie zamierza. Spaceruj po cichutku, a może spotkasz Pana Jeża.

Zarybiony staw i wędkowanie

Na naszym terenie znajduje się ogrodzony, zarybiony  staw, w którym można amatorsko powędkować. Godziny ustalamy indywidualnie, ponieważ o świcie bocian zbiera tam pokarm, rankiem gęsi przychodzą się wykąpać, a nieraz i czapla tutaj zagląda.

Jazdy na koniach lub kucyku oraz hipoterapia

Oprowadzanie to atrakcja rekreacyjna dla dzieci w celu bliższego  poznania  zwierzęcia. Polecana dla dzieci od 3 roku.
 
Naukę jazdy konnej ze starszymi dziećmi zaczynamy od sposobów czyszczenia konia, prawidłowego siodłania i poznania nazw całego osprzętu. Następnie jazdy na lonży, na ujeżdżalni, w terenie. 

Zajęcia hipoterapii (polecana m.in. dla dzieci z MPD, zespołem Downa, opóźnieniem psychoruchowym, zaburzeniami emocjonalnymi) obejmują lekcje 30 minutowe.
Zajęcia z końmi są prowadzone przez Panią Instruktor posiadającą licencję.

Kuligi

Gdy tylko ziemię pokryje śnieg,  ruszamy saniami i końmi w wesołe kuligi, trochę lasem , trochę wsią, zakręt na polanie. Pędzą sanie z dzwoneczkami a w uszy szczypie mróz. Jeszcze jedziemy czy masz dosyć już. Zapraszamy na kuligi z przyjaciółmi lub rodziną, a potem gorąca grochówka lub kiełbaska z ogniska.

Bryczka

Piękne konie, bryczka lub wóz, jazda leśnymi duktami. Trochę trzęsie, trochę skacze, ale cóż za zabawa! Konie rżą wesoło, bo dla nich taka jazda to też fajna sprawa.

Wycieczka po Chojnowskim Parku Krajobrazowym
 
Para koni, bryczka dla 5 osób lub wóz platforma dla 25 osób. Zapraszamy na jazdy!
 
Wieczory tematyczne

Zorganizujemy specjalnie dla Państwa wieczór z wybraną tematyką. Mamy w swojej historii wieczory afrykańskie, rosyjskie, Noc Kupały oraz indiańskie i kowbojskie noce.

Ognisko lub grill

Płonie ognisko i szumią knieje... Masz ochotę nazbierać chrustu w lesie, nadziać kiełbasę na patyk i usiąść przy ognisku… Dla nas to nic trudnego.
 
Sala Owczarnia

Do dyspozycji naszych Gości oddajemy Przaśną Izbę Owczarnię. Można tu urządzić przyjęcie dla 60 osób lub schować się gdy deszcz nas zaskoczy w czasie zabawy.

Bar Pod Kogutem

Wiosną i latem czynny jest nasz Bar Pod Kogutem, możecie zjeść tu obiad lub tylko małą przekąskę, napić się gdy będziecie spragnieni. Zapraszamy.

Letni pawilon

Na terenie Agroturystyki w okresie wiosny, lata i jesieni rozstawiony jest duży namiot - pawilon. Tutaj często odbywają się szkolenia, kursy lub większe imprezy (max 100 os) jest on również  zabezpieczeniem dla imprez na świeżym powietrzu.

Altana Pogoda

Pod drewnianą Altaną można urządzić grilla, gdy pogoda uniemożliwia rozpalenie ogniska.

Stodoła

Drewniany budynek wypełniony słomą i sianem, doskonała zabawa dla dzieci. Można schować się przed ciekawskimi spojrzeniami i opowiadać tajemnice, urządzić konkurs skoków lub spędzić noc na sianie (tylko dla odważnych)

Kurnik i chlewik

Miejsca gdzie w zimie mieszkają nasze zwierzęta i ptaki ale można je również wykorzystać w klubie poszukiwaczy przygód bo nie jest łatwo poszukać wskazówki pomiędzy pajęczynami w kurniku.

Szopki dla zwierząt i woliery dla ptaków

Drewniane budynki w których w lecie mieszkają nasze zwierzęta. Duże klatki dla ptaków ozdobnych, które są dla nich schronieniem w nocy przed drapieżnikami

Węzeł sanitarny

Łazienki z prysznicami, umywalkami, WC i pralką do dyspozycii dla gości naszej Agroturystyki.

 

Okolica - przydatne linki i atrakcje dla dzieci i rodziców:

DLA DZIECI:

 • łóżeczko z pościelą odpłatnie,
 • wanienka,
 • przewijak,
 • podnóżek,
 • wysokie krzesełko do karmienia,
 • podgrzewacz do butelek,
 • plastikowe naczynia,
 • wózki spacerowe,
 • miejsce na wózki,
 • piłki,
 • książeczki,
 • gry planszowe,
 • plac zabaw,
 • huśtawki,
 • zjeżdżalnia,
 • domek,
 • ogromna piaskownica,
 • zabawki do piasku,
 • trampolina,
 • letnie baseny ogrodowe dla dzieci,
 • indiańskie namioty tipi,
 • rowerki,
 • „błotowisko”,
 • stodoła z sianem,
 • górka saneczkowo-wspinaczkowa,
 • sanki,
 • Mini-ZOO,
 • karmienie zwierząt,
 • jazda na koniach i kucykach,
 • hipoterapia,
 • możliwość opieki nad dzieckiem,
 • organizacja zajęć dla dzieci,
 • specjalne menu dla dzieci

 

ATRAKCJE DLA CAŁEJ RODZINY:

 • duży zielony teren,
 • łąka,
 • las,
 • staw z możliwością wędkowania,
 • boisko do piłki nożnej,
 • boisko i kule do gry w bulle,
 • boisko i sprzęt do gry w krykieta,
 • rowery odpłatnie,
 • biblioteczka,
 • skansen maszyn rolniczych,
 • przejazdy bryczką,
 • altana,
 • grill,
 • miejsce na ognisko,
 • jazda konna
 • na zamówienie grup zorganizowanych zorbing, park linowy i inne atrakcje

 

ISTOTNE INFORMACJE:

 • możliwość wyżywienia,
 • udogodnienia dla niepełnosprawnych,
 • zwierzęta akceptowane odpłatnie,
 • parking niestrzeżony,
 • internet bezprzewodowy,
 • restauracja,
 • bar,
 • świetlica,
 • sala konferencyjna,
 • dostęp do żelazka,
 • dostęp do pralki,
 • dostęp do sprzętu audio,
 • dostęp do DVD

 

POKOJE:

Część noclegowa agroturystyki to wygodnie wyposażone pokoje z możliwością dostawki. W każdym z pokoi:

 • łazienka,
 • TV,
 • pościel,
 • ręczniki,
 • suszarka do włosów,
 • czajnik

 

Odległości: sklep spożywczy - 500 m; apteka, ośrodek zdrowia - 5 km (Zalesie Górne); PKP - 5 km (Ustanówek)

NAUKA JAZDY NA KONIACH LUB KUCYKU
 
 • Program nauki jazdy na koniach lub kucach
 • Naukę jazdy konnej zaczynamy od sposobów czyszczenia konia, prawidłowego siodłania i poznania nazw całego osprzętu.
 • Na lonży
 • Uczymy się prawidłowej postawy na koniu, ruszania, zatrzymywania. Ćwiczymy dosiad w kłusiećwiczebnym, anglezowanym i półsiadzie. Gdy już dobrze trzymamy się w siodle możemy zacząćnaukę jazdy bez lonży. Preferujemy na początku każdej lekcji gimnastykę na koniu ( rozgrzewającą,rozciągającą oraz na równowagę). Jazda na lonży przeznaczona jest dla osób ,które dopierorozpoczynają naukę jak również dla tych , które już się uczyły ale jeszcze nie czują się pewnie nakoniu
 
Na ujeżdżalni:
Jeździec  jeździ samodzielnie, Uczy się prawidłowo prowadzić konia, robić na koniu manewry wstępie i kłusie.
 
W dalszym etapie również w galopie oraz uczy się prawidłowego działania za pomocą łydki i dosiadujak również reakcji konia na dane pomoce. Jeździec ćwiczy dosiad i zmiany chodu oraz radzeniesobie bez strzemion. Jazda na ujeżdżalni to kontynuacja nauki jazdy na lonży ( jeśli jeździec potrafijuż samodzielnie kierować koniem) oraz doszkalanie posiadających już umiejętności. Jazda naujeżdżalni przeznaczona jest dla osób pewnie czujących się na koniu oraz dla osóbzaawansowanych, które chcą pogłębiać swoje umiejętności jazdy konnej. Dla bardziej zaawansowanych jeźdźców poznawanie dalszych tajników nauki jazdy konnej.
W terenie:
doszkalamy już osoby posiadające umiejętności jazdy konnej. Jazda w terenie jest idealna dopoprawiania dosiadu. Jazda w teren przeznaczona jest dla osób, które już panują nad koniem. Wteren jeździmy dla przyjemności jeźdźca i konia, dlatego jeździec musi dobrze trzymać się na koniu,być pewnym siebie. Dla zaawansowanych w terenie jest jazda galopem. Dla mniej odważnychmożna chodzić na spacery stępem i kłusem
 
Oprowadzanie:
Atrakcja rekreacyjna dla dzieci w celu bliższego  poznania  zwierzęcia polecana dla dzieci od 3 roku.
 
Cennik jazdy konnej od 1 września 2014
 
Oprowadzanie kucyk: 15 min 20 zł/os (sobota niedziela od 12-15, po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym)
Nauka jazdy konnej 60 min-  koszt 60 zł/os
Jazda w teren 2 godziny – koszt 130 zł/os
Szkółka jazdy konnej dla dzieci: (pakiety)
Żółty: *9 lekcji x (60 min) 10 lekcja gratis. Duże konie.
Dla 6 – 12 lat koszt 400 zł
Zielony: *9 lekcji x (60 min) 10 lekcja gratis. Kucyki
Dla 3 – 6 lat koszt 350 zł
 
 
WAKACJE
 
Zajęcia dla dzieci Mały Farmer (5-12lat):
Opieka nad zwierzętami w gospodarstwie, poznawanie ich zwyczajów, zachowań, pomoc w pielęgnacji i karmieniu, codzienne zbieranie jajek w kurniku i podkładanie słomy w gniazdach, zadawanie siana do paśników i ziarna do korytek, zbieranie zielonki dla królików, darcie pierza na poduszki, rozpoznawanie jaj i piór, pranie i czesanie owczej wełny. Ognisko z kiełbaskami. Szukanie kolorowych jajek na terenie Agroturystyki: „Zając znalazł jajko w lesie, wziął je do koszyka i niesie Wtem patrzy a wśród zieleni następne się jakieś czerwieni…”
 
Terminy wakacji dla rodzin:
 
Turnus Termin
 
Turnus 1 30.07.2017 - 5.08.2017
Turnus 2 06.08.2017 - 12.08.2017
Turnus 3 13.08.2017 - 19.08.2017
Turnus 4 20.08.2017 - 26.08.2017
Turnus 5 27.08.2017 - 02.09.2017 (bez animacji -100zł)
 
Cennik wakacji:
 
Pakiet Cena
 
1 os + 1 dz (2-12l) 1500 zł
1 os + 2 dz (2-12l) 1800 zł
2 os + 1 dz (2-12l) 1900 zł
2 os + 2/3 dz 2100 zł / 2200 zł
Dzieci do 2 lat gratis (bez świadczeń hotelowych)
 
Turnus to 6 noclegów
Przyjazd od 14.00 (pierwszy posiłek obiad)
Wyjazd do 12.00 (ostatni posiłek śniadanie)
 
Pozostałe informacje
 
Turnusy zawierają: nocleg + śniadanie + obiad + kolacja + możliwość  udziału w zajęciach Małego Farmera od rana  do obiadu dla dzieci  (tylko 5-12 lat)
Dla dzieci od 2 do 5lat pod opieką rodziców dostępne atrakcje: mini zoo, piaskownica, piracki plac zabaw, łąka do biegania, las do spacerowania
Zakwaterowanie w pokojach 2 , 3 i 3 os z dostawką oraz  łazienkami
Pokoje wyposażone w pościel, ręczniki, mydło, TV . WiFi dostępne w częściach wspólnych.

W celu uzyskania szczegółowych informacji o cenach, prosimy o kontakt.

NOCLEGI:

Ceny posezonowe od 1 września 2013 do 31 grudnia 2013 :

 • Pokój 2os. - 99zł
 • Apartament 2os.- 125zł
 • Studio 5os. - 200zł
 • Domek 2 pokoje + łazienka dla 6-8 os. - 210zł
 • Nocleg dla firm: pokoje od 3 do 8 osób przy pobycie tygodniowym cena 35zł/os.

 

Ceny sezonowe

 • Pokój 2os. - 120zł
 • Apartament 2os.- 145zł
 • Studio 5os. - 250zł
 • Domek 2 pokoje + łazienka dla 6-8 os. - 200zł
 • Nocleg dla firm: pokoje od 3 do 8 osób przy pobycie tygodniowym cena 35zł/os.

 

Opcje dodatkowe:

 • Dostawka - 25zł
 • Pies - 20zł
 • Łóżeczko - 25zł

 

WYŻYWIENIE:

 • Śniadanie - 20zł/os
 • Obiad - 35zł/os
 • Kolacja - 20zł/os
 • Obiadokolacja - 35zł/os

 

ORGANIZUJEMY m.in.:

 • animacje dla dzieci i rodziców
 • urodzinki dla dzieci
 • Dzień Dziecka
 • imprezy rodzinne
 • imprezy firmowe
 • wycieczki dla przedszkoli
 • zielone szkoły
 • półkolonie i kolonie letnie

 

ANIMACJE

Prowadzimy animacje dla dzieci i dorosłych.

Podczas urodzinek, wycieczek lub na specjalne okazje.

Dzieci mają okazję na integrację przy wspólnych grach i zabawach – związanych ze zwierzętami np łapanie świnki, szukanie żabek, łowienie ryb czy szukanie kolorowych jajek.

Dorośli mogą sprawdzić swoje umiejętności w: strzelaniu do celu, piłowaniu kloców drewna, wbijaniu gwoździ, pisaniu gęsim piórem, ubijaniu masła itp.
KONTAKT
Chcesz zadać pytanie właścicielowi obiektu? Wypełnij formularz. Pola z gwiazdką są obowiązkowe.
Zgoda na otrzymywanie newslettera
Akceptuję politykę prywatności *
Kontaktując się z obiektem, powołaj się na portal DziecioChatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

 

WIOSKA POD KOGUTEM

ul. Długa 8 ,

Krępa k. Zalesia Górnego

05-530 Góra Kalwaria

woj. mazowieckie

 

Strona WWW: Wioska Pod Kogutem

Powiedz: Miejsce znalazłem w serwisie DziecioChatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom


Telefon: xxx xxx xxx     Pokaż telefon